Nakładarka kleju LK10 LA502010 LAMELLO

Obrabiarki do drewna » Nakładarki kleju

Cena: 5013.00PLN
Brutto:6165.99PLN(Vat 23%)
masz pytania?


Nakładarka kleju LK10 LA502010 LAMELLO

Producent: LAMELLO
Wyposażenie standardowe nakładarki LK stanowi:
•zewnętrzny zbiornik ciśnieniowy wykonany ze stali nierdzewnej,
•wewnętrzny zbiornik na klej wykonany z tworzywa sztucznego,
•pokrywa zbiornika z manometrem, rozdzielaczem na dwa węże oraz zaworem bezpieczeństwa,
•jeden wąż do pompowania sprężonego powietrza,
•zbiornik na wodę do przechowywania pistoletu podczas przerw w pracy,
•wąż ciśnieniowy zakończony pistoletem klejowym LK-0 z dyszą szpikulcową.

Obsługa LK jest bardzo prosta. Klej nalewamy do pojemnika z tworzywa sztucznego i umieszczamy w metalowym zbiorniku. Zbiornik zamykamy pokrywą uważnie dokręcając śruby mocujące. Wielkość ciśnienia w zbiorniku uzależniona jest od ilości kleju. Im więcej kleju w zbiorniku tym wyższe ciśnienie. Przy całkowitym napełnieniu zbiornika klejem pompujemy powietrze do kreski zaznaczonej na manometrze, a więc do wartości 5 Bar. Gdy zbiornik jest zapełniony do połowy wystarczy połowa ciśnienia (2,5 Bar).

W przypadku stosowania tej liniowej zależności nie ma konieczności ciągłego zasilania sprężonym powietrzem. Jedno napompowanie wystarczy do całkowitego opróżnienia zbiornika z jednakową intensywnością wypływu kleju przez dyszę. Dzięki temu nakładarka jest bardziej uniwersalna i mobilna (nie musi być podłączona do kompresora).

O ilości podawanego kleju decydujemy poprzez regulację śruby nastawnej na pistolecie (otwarcie dyszy), czas otwarcia zaworu i prędkość przesuwania dyszy po materiale.

Sam pistolet klejowy LK-0 wykonany jest z tworzywa sztucznego najwyższej jakości.

O końcowym sukcesie decyduje trafne dobranie dyszy do profilu, na który chcemy nanosić klej. Lamello oferuje bardzo bogaty wybór dysz standardowych mocowanych bagnetowo na pistolecie m.in.:

•dysze do krawędzi
•dysze do powierzchni płaskich
•dysze do połączeń
•dysze do wpustów

Po przesłaniu przez zainteresowanego klienta wzoru elementu firma Lamello wykona dyszę na indywidualne zamówienie.
Ważną cechą tego urządzenia jest fakt, iż dobierając odpowiednią dyszę, regulując zawór na pistolecie możemy precyzyjnie określić gdzie i w jakiej ilości ma być podawany klej.

Ma to istotny wpływ na wytrzymałość połączenia i ilość zużywanego kleju. Można, więc znacznie zmniejszyć lub zupełnie wyeliminować wycieki kleju niewykorzystanego do łączenia elementów, oszczędzając nie tylko klej, ale i narzędzia zużywające się przy obróbce wycieków klejowych.

W przypadku podawania kleju w gniazda pod kołki, lamelki czopy itp. istotne jest, aby znajdował się on na ściankach, a nie na dnie otworu.

Nakładanie tradycyjnymi metodami np. butelką lub pędzlem jest niedokładne, czasochłonne i kłopotliwe gdyż wymaga rozsmarowania kleju po ściankach gniazda. Dysze klejowe lamello są tak skonstruowane, że precyzyjnie pasują do gniazda, a otwory, przez które wypływa klej znajdują się na bokach dyszy. Wypływający przez nie klej w momencie wysuwania dyszy jest rozprowadzany po ściankach gniazda zapewniając trwałe sklejenie elementów.

Dopóki urządzenie jest szczelnie zamknięte nie ma ryzyka utwardzenia kleju. Nawet, jeśli nakładarka nie będzie używana kilka dni nie ma konieczności opróżniania zbiornika. W przypadku przerwy w pracy zamontowaną na pistolecie dyszę zanurzamy w dołączonym do zestawu pojemniku z wodą. Po przerwie wycieramy dyszę i możemy pracować dalej. Tak, więc oszczędzamy nie tylko czas związany z przygotowaniem urządzenia do pracy i późniejszym umyciem, ale również klej.

Rozbudowując nakładarkę o rozdzielacz istnieje możliwość podłączenia do jednego zbiornika klejowego kilku pistoletów i stworzenie tym samym kilku stanowisk pracy.

Ofertę firmy Lamello uzupełniają także różnego typu wózki umożliwiające swobodne transportowanie opisanych nakładarek w zakładzie czy w terenie.

 

Komentarze